У мене вже був гіркий досвід купівлі на аукціоні Аукро . Купуючи в інтернеті що небудь, ви завжди наражаєтесь попастись на вудочку шахраїв, а купуючи на аукціонах чи дошках оголошень, де продавцями є пересічні користувачі пк, ви збільшуєте імовірність того що вас кинуть.

Сьогодні в інтернеті дуже багато  всякого роду магазинів і аукціонів, де вас можуть лоханути, але детально я зупинюсь на аукціоні Аукро.

Мене кинули на бабло…

Чому в інтернеті так багато кидалова? В цьому винні самі покупці. Халява, низькі ціни, псевдоакції, реклама – привабити потенційних жертв не складає труднощів. В інтернеті завжди шукаєш де дешевше, але не завжди знаєш де безпечно, цим і користуються зловмисники. На своєму досвіді знаю –  коли ти побачив якусь халяву, розум затуманюється – і про те, щоб добре подумати і все зважити чи перевірити – забуваєш.

Коли ж афера проходить і ви вже жертва – на цьому переважно все  й зупиняється. В міліцію ви не йдете – засміють (як вам здється), та й сама міліція зараз ще не дуже компетентна в подібних ділах.

Як ж забезпечити собі захист?

Приходиться покладатись тільки на себе…

Золоті слова – “Довіряй але перевіряй”.  Якщо якись продавець вас зацікавить – попробуйте погуглити – чи нічого в неті про нього немає. Завжди дивість на рейтинг, на відгуки. Як правило, в хороших продавців відгуки хороші і не автоматичні, як “Сделка прошла успешно. Рекомендую”, а живі, реальні відгуки. Дивіться також на рейтинги покупців, які залишають такі відгкуи. Якщо в продавця відгуки лише від новачків, в яких рейтинг 0 чи 1 – це має насторожувати.

Завжди можна звязатись з покупцями і розпитати їх про придбані товари в продавців, якими ви зацікавились.

Уважно читайте опис лоту. Інколи ображені покупці самі винні в тому що їх кинули бо не прочитали все опис лоту. Там може бути заховано багато важливих деталей!

Контакти.  Перевіряйте завжди адресу, реквізити продавця. Імя, наприклад, повинно співпадати з реквізитами для оплати, якщо не співпадає – це вже має насторожувати.

Звязуйтесь з продавцями по контактному телефону чи пошті. Якщо продавець не хоче давати свого телефону – це теж має насторожувати. Як правило – чесні продавці – відкриті люди. Вони дають всю необхідну інформацію, завжди виходять на звязок, культурно ведуть бесіду. (хоча надмірна чесність і відкритість теж часто мене насторожує 😉 )

В хороших продаців є, як правило, сторінка “Обо мне” , де є вся необхідна інформація:

Також, можна прослідкувати про дії продавця, коли він зареєстрований, коли востаннє заходив:

Ціна лоту. Більшість товарів на Аукро продаються в різних продавців. Якщо ціна дуже занижена, в порівнянні з іншими – це теж наводить сумнів.

Отож, будьте уважні, коли щось купуєте на аукро, адміністрація не завжди вам допоможе .