Реєстрація вашого ресурсу в каталозі DMOZ (Open Dіrectory Project) це один з найбільш вірних кроків як у просуванні сайту так і в підвищенні його авторитетності серед пошукових систем.  Каталог DMOZ є свого роду однією великою електронною бібліотекою Інтернет ресурсів. Потрапити в каталог, значить збільшити на свій сайт не тільки цільовий приплив нових відвідувачів але й можливість у значній мірі підняти PR свого сайту. Базу каталогу використає Google при виведенні пошукових лістингів.Багато ресурсів і портали теж використають базу каталогу,  звідси й прямі вхідні посилання на ваш сайт. Отож, давайте попробуємо додати свій сайт.

Здавалося би – що тут такого й невже це складно? Виявляється – не так вже й просто!

Швидше за все, проблема з додаванням у каталог Dmoz зв’язана винятково з тим, що багато хто просто не знають англійської мови й перебуваючи на “морді” (головній сторінці) Дмоза не можуть розібратися – де й куди треба тикати, щоб добратися до завершальної стадії процедури реєстрації, тобто до кнопки “сабміт” (Submit). Відразу кажу – усе, що написано нижче є коротким перекладом дмозовскої інструкції з додавання сайтів розміщеної по цій адресі: http://www.dmoz.org/add.html

Отже. Ви бажаєте потрапити в Dmoz і впевнені що це вийде – тобто знаєте, що Ваш сайт:

  • не є дзеркалом іншого сайту (уже занесеного в каталог дмоза);
  • не стоїть редирект (пересилання) на інший сайт (нехай навіть на корисний);
  • не перебуває в стані розробки (under constructіon);
  • ну і т.д. (там багато обмежень, але вони носять такий характер, що всім і так зрозуміло – з такими показниками сунутись в Дмоз безглуздо :).

Далі діємо за наступною схемою:

Оскільки Ваш сайт (блог) не на англійській мові, то необхідно відшукати на морді Дмоза посилання “World” – вона перебуває в нижньому лівому куті. Якщо цього не зробити, то ніякого сабміта не буде взагалі – тому що в розділах Arts, Busіness, Computers і т.д. сабмітують тільки англомовні ресурси.

Увійшовши в директорію Ворлд, попадаємо на величезний список – це список мов (думаю, ви і так це зрозуміли;) ). У ньому відшукуємо до болю знайоме “Ukrainian“, переходимо й приймаємося за роботу. Робота буде полягати в тім, щоб не помилитися з розділом, у який ми хочемо занести свій сайт. Допустимо, Ваш сайт пов’язаний з “бізнесом”. Якщо це так, то – заходимо в директорію “бізнес” і в э цієї директорії шукаємо розділ, що відповідає саме Вашій ніші в бізнесі – нехай це буде, для прикладу, “оптова торгівля”. Заходимо туди й дивимося, куди б забратися ще – якщо торгуємо меблями, то клікаєм на “меблі”, якщо ще чимсь, то вибираємо те, що підходить. Коротше кажучи, процес відносно простий – необхідно як можна більш детально вказати розділ, у якому планується розмістити сайт.

Що тепер? Ну а тепер усе стає ще простіше – у правому верхньому куті є простенька панелька. На ній шукаємо заповітне “додати URL“, тиснемо й попадаємо на стандартну сторінку додавання сайту. Шапка сторінки на англійському і її не читаємо. Жаль, але перекладу цієї сторінки на українську ще нема. Що ж:

  • прописуємо url своєї сторінки в полі “Site URL”;
  • даємо заголовок сайту в полі “Title of Site
  • вставляємо опис для сайту – “Site Description“.
  • Ще і-мейл не забудьте!
  • Тепер усе – тиснемо “Submit“.

Памятайте: опис вашого сайту повинен бути коротким, проте   опис ресурсу повинен в повному обсязі надавати відвідувачеві інформацію про ваш сайт.В описі ресурсу (до 25-30 слів) так само варто уникати речень “мій сайт самий класний…”,”Зайдіть до мене на сайт і одержите…”, а також великих букв у реченнях “ПРОПОНУЄМО СВОЇМ КОРИСТУВАЧАМ…”, намагайтеся всіляко уникати будь-який обман, а тому який би не був спам в описі ресурсу, висновок той же-відмова в реєстрації.

Якщо ви все вірно заповнили, то після натиснення Submit, вам перенесе на сторінку, яка виглядає так:

Скільки чекати, що б сайт опинився в Дмозі?

На це питання відповісти неможливо – все залежить від того,  чи є в Вашому розділі активний модератор. Якщо його немає, то вирішувати долю Вашої заявки буде інший модератор, тобто той, котрий управляє більше вищим розділом. У вищестоячого ж модератора справ іноді буває, що називається,”завалися” (він може одночасно модерувати чималу кількість розділів). Деякі, подавши заявку рік назад, чекають дотепер  , більш настирні – по закінченню декількох тижнів, сабмітят знову. Я подав заявку сьогодні (21.02.2010) . Коротше – пробуйте, чекайте, вірте. Що б життя не здавалося медом, приведу один дуже вдалий вираз – “Попадаю скрізь і завжди, тільки не в DMOZ”.

На цьому все! Питання і пропозиції пишуть у коментарях.