Скоро літо і працювати, якось особливо не сильно хочеться. Але проте життя, є життя, і незалежно від пори року їсти хочеться завжди – тому роботі бути. Що потрібне для успішної і ефективної роботи блогера, вебмастера? Ну багато всяких варіантів крутитися в голові, але я б хотів описати один дуже інтеренсий і новий інструмент для збору і аналізу статистики відвідин сайту.

Багато хто вже чув, що 24 квітня цього року Яндекс відкрив для всіх бажаючих сервіс статистики Метрику. Грубо кажучи, система є аналогом Google Analytics і створеня для того, щоб вести статистику відвідуваності вашого сайту. Хоча, можна виділити і декілька новинок, точніше, нововведень. Наприклад те, що статистика метрики оновлюється кожні п’ять хвилин(!!Я, мяко кажучи, дуже здивувався), тоді як статистика Google Analytics лише раз в добу. До того ж лічильник метрики має ось такий шматочок коду:

[sourcecode language=”java”]<!– Yandex.Metrika –>
<script src="//mc.yandex.ru/metrika/watch.js" type="text/javascript"></script>
<div style="display:none;"><script type="text/javascript">
try { var yaCounter####### = new Ya.Metrika(#######); } catch(e){}
</script></div>
<noscript><div style="position:absolute"><img src="//mc.yandex.ru/watch/#######" alt="" /></div></noscript>
<!– /Yandex.Metrika –>

[/sourcecode]

, де ####### – ваш ID на метриці.
Не тяжко здогадатися, що завдяки цьому, лічильник спрацьовуватиме навіть при відключеній підтримці Javascript в бравзері відвідувача вашого сайту. В результаті, отримуємо трохи точнішу статистику відвідувань.

Отже, зайшовши за адресою metrika.yandex.ru потрапляємо на інтуїтивно зрозумілу сторінку, де можна додати лічильник, вказати мінімальні налаштування і отримати невеликий javascript-код для установки на сайт. Все це робиться, якщо вже є аккаунт на Яндексі (Доречі! Треба було з цього й почати ;)). Якщо немає – просто реєструйте акк на Яші. Після успішної установки коду не сайт починається збір даних. Поки прийдеться чекати. Проглянути отриману статистику можна вже через декілька годин.

На малюнку зображено панель управління, вона буде видна завжди і з її допомогою ми пересуваємося в різних розділах і отримуємо неободімую нам інформацію. Назви говорять самі за себе, тому описувати тут нічого. Хочу відзначити, що дизайн дуже порадував – легко, невимушено, швидко і практично (Видно, шо Тьома).  Навігація продумана, а не просто зліплена так-сяк.

Описувати всіх можливостей представлених вебмастеру немає сенсу, надто багато тексту вийде =). Відзначу лише деякі особливості.

По-перше – це красиве і зрозуміле відображення даних. Не сильно заплутані графіки, як наприклад в LI – там взагалі нічого не видно. У Метриці, же навпаки – чисто, зрозуміло, видно і ясно все.

По-друге це представлення демографічних даних. Хоча насправді я дуже скептично відношуся до всяких демографічних даних отриманим невідомо звідки. Якби ми не мріяли, реальність така, що просто неможливо визначити, ось так сходу, хто зайшов чоловік або жінка. І тим не меньше, є там всякі алгоритми визначення і т.д. Моя порада –  відноситися з обережністю до таких даних. Але той же LI представляє теж демографію, але там все наскільки заплутано, що просто капець…

По-третє, і на мою думку, це головна фішка Метрики – це графічна карта потоків на сайті. Це просто ВАААААУ. Такого ще ніхто не надає. Це реально карта, побудована в режимі реального часу. Дуже зручний інструмент, а головне доступний спосіб поглинути інформацію, так необхідну вебмастеру.

Ну, можна було ще багато чого всього писати і розповідати – але впевнений, що краще самим пробувати.

Хто зображений на фото?