У кожного мабуть хоч раз був в житті такий період, коли роботи навалом треба зробити, а робити нічого, абсолютно нічого не хочеться. Ну навіть якщо і хочеться, то ви працюєте на процентів, так 10%.  Лінь не народжується сама по собі, і з нею треба боротись. Найшов ось такі правила, думаю буде корисно їх хоча би прочитати раз, а ще краще, взяти щось для себе:

  1. Запам’ятати правило : чим займатимешся першу годину дня, тим і прозаймаєшся(так правильно я сказав?) цілий день – це особливість психіки. Якщо почнеш день з перегляду форумів – так  їх і читатимеш до вечора. Не грузити себе з ранку непотрібною інформацією – новини і інше. Безперервно займатися лише одним проектом протягом певного періоду часу – наприклад, 2-3-4 години на один , 2-3-4 години на другий. Без перемикань між ними.
  2. Усуньте таймкіллери (я так назвав це найбільше зло нашої епохи) – аська, скайп, форуми, вкнотакті, одноклассники,  косинку.. і т.п. г%%но. Зробити графік : аська і скайп включаються лише в певний час для розгрібання питань. І лише в кінці робочого дня(чому – див п.1)!. Замість аськи, використовуйте мило, або голосове спілкування по скайпу – це ефективніше в рази. Читання форумів звести до одного дня тижня – п’ятниці. Все одно революція без вас не станеться.
  3. Вставати ДО 8 ранку. В цьому випадку продуктивність в рази вище. Рано?? Привикните!
  4. Спорт. Підвищує рівень ендорфінів. Покращує кровопостачання. У тому числі мозку. Робить психологічну розрядку. Аеробні вправи: плавання, біг, їзда на велосипеді – обов’язкові. На старості дякуватимете.
  5. Зранку обов’язкова зарядка – гімнастика. І не кажіть, як в школі – “я забув, часу нема і т.п. ” –  на перемикання каналів  чи пройтись по контакту зранку час є, – на зарядку ранкову теж знайдеться.
  6. Планування. Планування. І знову планування. Через відсутність плану роботи, коли закінчуєш якесь завдання, починаєш думати – а що ж робити зараз. Знаходиш якесь завдання. Робиш його. І за годину знову в роздумах. Набагато ефективніше ввечері підготувати план наступного дня і з ранку діяти відповідно до нього. Поки у тебе немає плану – ти не можеш бачити, як просувається розробка проекту.А значить, не можеш отримати моральне задоволення від виконаної роботи. Активно використовуйте списки завдань на день (To Do).
  7. Алкоголь, трава і інші психотропи : виключити по максимуму. Виведення цієї гидоти з організму займає 3-4 дні. Впродовж  цього часу робота мозку утруднена дуже сильно.
  8. Дієта. Мається на увазі не мука себе недоїданням або пророщеним вівсом, а нормальна дієта (у перекладі з грецького – культура живлення). Продумати збалансований раціон і дотримуватися його. Їсти 4-6 раз на день, не великими порціями. У строго певний час. Не забуваємо про вітаміни. Більше білкової їжі (яловичина, риба, курка, рис, молочні продукти…).
  9. Прогулянка після їди. Після обіду, коли ви їсте найбільше, потрібно прогулятися – 1..2 кілометра пішки. Після їди, кров йде до органів жкт. Цим пояснюється сонливість після їди. Якщо ви сядете за комп’ютер, то будете як сомнамбула. Думати важко (кров не в мозку, а в шлунку), і почнете читати форуми/новини/і т.д. Результат – кінець робочого дня зіпсований. Форуми так і читатимуться до кінця дня. Окрім цього, прогулянка після їди, сприяє зменшенню пуза.
  10. Робочий режим. Організм людини пристосовується до різних режимів. Класичний приклад – п’ятниця. Після 16-ї години ви вже в думках почали пити пиво з друзями, рот наповнюється слиною, в повітрі вже витає запах чіпсів і так далі Це тому, що ви останні 10 років кожну п’ятницю пили пиво з друзями – виробилася звичка. Так само потрібно виробити звичку працювати. Якщо ви з 9 ранку до 18 працюватимете щодня, то, врешті-решт, організм звикне в цей час працювати, і мозкова активність буде вельми високою.
  11. Тренування мозку. Як і тіло, якщо не тренувати його вранці, то до 30 років запливе жиром, так і мозок – якщо не тренувати його, то він запливе жиром. Необхідно постійно вивчати щось нове – мову, яку-небудь дисципліну. Грати в логічні ігри.
  12. Перерви. Кожні 20 хвилин варто влаштовувати 3-хвилинні перерви. Краще якщо зможете зробити пару простих вправ на повітрі, або просто подихати і пригадати себе на відпочинку.
  13. Перепрацювання. Якщо працювати більше 12 годин в день, накопичується втома. Робота стає дуже неефективною.
  14. Перерахування побічних ефектів, якщо ви не спатимете по 8 годин в день, займе більш ніж те, що ви прочитали вище, так що не грайте зі своїм мозком, ніколи не виграєте. Відпочивайте не менше 8 годин в день, в добре провітреному приміщенні.

Перед тим, як посипляться коментарі, типу “це стаття для офісного планктону, для педантів і т.п.”, я кажу зразу – стаття, насамперед, написана для моїх ровесників – студентів тощо, які пишуть у статусі Вконтакті “Завтра держ. екзамен…”, і тим не меньше, ще як мінімум 2 години переглядатимуть сторінки друзів і гратимуться в онлайн ігри.

Сподобалась стаття? Глянь ще сюди: