Мене засипають коментарями і листами з питаннями про зникнення посилок, відправлених з Китаю.

Це почалось з початку жовтня 2013, у звязку зі змінами у роботі пошти Китаю та Гонконгу.

Відповідно до нових правил, товари зі встроєними акумуляторами не допускаються до пересилання китайської поштою (тобто авіапоштою, зареєстрованою авіапоштою і EMS), внаслідок чого товари, замовлені до кінця вересня можуть бути затримані, повернуті і навіть конфісковані.

china_post_alarm

 Від 30 вересня 2013 пошта Китаю не приймає до відправки посилки які містять акумуляторні батареї і пристрої з ними ( а так само , всі види рідин) . Ця заборона стосується не тільки пошти Китаю , але і до China EMS . У зв’язку з цим , під заборону на відправку потрапляють всі пристрої, які комплектуються батареями – телефони, планшети , плеєри , відеореєстратори та інші.

А ось свіжі правила Китайської пошти:

25 жовтня 2013

Інструкція з відправки повітряних поштових відправлень.

Останнім часом все в більшому числі повітряних поштових відправлень виявлені підозрілі небезпечні предмети , зокрема літієві батареї. Пошта Гонконгу (НКР ) підтвердила , що відправка повітряного поштових відправлень (у тому числі Speedpost ) , які містять небезпечні вироби , заборонені. Посилки авіапоштою , що містять небезпечні предмети були б відкинуті. Крім того , відправники не матимуть право на відшкодування будь-яких поштових витрат і можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності .

Загальні продукти, що містять літієві батареї : ноутбуки , планшети , смартфони , бездротові клавіатури , фотоапарати , зарядні пристрої , світлодіодні світильники , відеокамери , відеореєстратори , і т.д. 

Всі відправки авіапоштою повинні пройти рентгенівське обстеження перед відправкою за кордон. Відхилені посилки можуть бути розкриті для подальшого вивчення .

Було відзначено , що деякі предмети , які не є літієвими батареями або містять вбудовані літієві батареї , важко ідентифікуватиза формою або матеріалами так як вони дуже схожі з літієвими батареями під час рентгенівського огляду.

Ось типовий приклад з цих продуктів: алкалайнові батарейки, зарядні пристрої, електробритви, монітор артеріального тиску, погодні станції. електронні вимірювачі вологості, предмети з формою смартфона, металеві предмети, які мають форму круглої літієвої батарейки, друковані плати (під час рентгенівського скринінгу їх матеріал важко відрізнити).

пропала посилка з китаю

Тексти я коротко перевів з англійської, повну ж версію новин ви можете прочитати на сайті пошти Китаю http://www.hongkongpost.hk/eng/publications/prohibitions/index.htm