Надїло мені якось сидіти вдома за компом і захотілось попрацювати в іншій сфері. Так я почав шукати роботу. Походив по кадрових агенція, понакупляв газет із оголошеннями, позаповнював купу анкет.. В більшості випадків, заміщення вакантних посад потребують досвіду роботи, але де його взяти, наприклад свіжоспеченим випускникам навчальних закладів??

Молодим людям звичайно простіше знайти роботу, навіть ту, де хочуть досвідчених спеціалістів. Перважно, підприємці із жалю беруть юних створінь на роботу,  а ті в свою чергу, обіцяють працювати за меншу платню та ще й трудяться як бджоли, сподіваючись, що в  майбуньому їхній важкий труд аукнеться в підвищення, карєрний ріст. Так, є маса добросовісних роботодавців, але є й інша сторона монети – недобросовісні підприємці.

Нажаль, в нас час зустрічається маса фірм, які користуються неосвідченістю юних працівників і безжалісно обманюють їх. Схема таких фірм дуже проста: йде набір молодих і без досвіду роботи співробітників, яким обіцяють зарплату не менше 300 у.о.. У результаті після відпрацьованого місяця фірма виплачує лише 100-150 у.о., а то й менше. Звичайно, що через 2-3 місяці, весь набраний персонал розбігається, але фірма знов проводить набір молодих і наївних співробітників. Таким чином, компанії економлять на зарплаті чималі гроші. Колись і я попався на таку вудочку, але із вихованості не буду називати імя цього підприємця. Тепер я розумніший, і хочу щоб інші так не лоханулись.

Зараз є безліч сайтів із так званими чорними списками підприємців, та й в самій фірмі можна розпитати працівників про роботу, умови і т.п. Не спішіть виходити на роботу одразу, як тільки підприємець вам намалював веселу  картину із мішком грошей і перспективою, на співбесіді задавайте всі питання що вас хвилюють, не стидайтесь і не будьте занадто скромними, бо цим якраз і користуються недобросовісні і хитрі люди. Ніколи не кажіть, що згодні на будь-яку роботу і що готові працювати за мінімум…

А памятайте, ви ковалі свого щастя!