Зараз розробка мобільних сайтів набуває стрімкого розвитку. Це повязано з тим, що мобільні пристрої стають все потужнішими, набувають можливостей компютера. Зараз вийти в інтернет з мобільного телефону, смартфону – це не проблема.
Звичайно, постає питання в багатьох компаніях робити мобільні версії сайтів. Не у всіх телефонах зараз дисплей 5 дюймів по діаогнілі, і десктопну версію сайту не завжди зручно переглядати через телефон.
Але повернімось до розробки верстки мобільної версії сайту. Точніше – до верстки. Я вже писав статтю про загальні відомості для розробки дизайну мобільного сайту – і маленьке поняття як має виглядати сайт у вас мало  скластись.  Тепер коли ви розпочали верстати такий сайт, питання постає наступне –

Як тестувати верстку мобільного сайту?
(особливо якщо під руками немає телефону чи смартфону з виходом в інтернет).

Я використовую декілька сервісів. Найпопулярнішим сміливо можна назвати Емулятор браузера Opera Mobile Emulator:

Емулятор досить хороший, але його можливостей не вистачає для повноцінного тесту – він тільки емулює  розширення екранів мобілок.

Наступний інструмент:  http://iphone4simulator.com/ :

всього лиш симулятор айфона – працює нормально, але толку з нього мало. В принципі – firebug в Мозіллі працює – це вже плюс!

Далі – Ripple Emulator для Chrome – розширення для хрому – майже аналог http://iphone4simulator.com/.

Непогане рішення проблеми тестування я бачу в наступному розширенні для Мозілли: User Agent для Mozilla Firefox.

Для цього додатку можна підключити досить багато агентів різних мобільних і не тільки браузерів. Таким чино я навіть тестую сайти для не сенсорних телефонів, як, наприкла

Nokia n70.

Як налаштувати User Agent можна прочитати тут.