blogging1

Цією лекцією я відкриваю маленький курс (в принципі незнаю на скільки він розтягнеться..) і навчу, ну хоча б постараюсь навчити когось з читачів почати перетворювати свій час, проведений за компютером, в гроші ща допомогою блогу(ів).

Це мій блог, наймолодший, з тих  які я веду.  Для чого я витрачаю час на блоговедення.. і взагалі що це таке, блог? Минулого року я захищав диплом бакалавра по темі, тісно взязаній з блогом та його веденням. Тому думаю, я цій статті можу викласти деякі моменти щодо цього питання, розжувати їх.

Почнемо з того, що таке блог. Не будемо робити екскурс в історію появи блогу, бо , якщо вже ви зайшли на мій сайт, то зможете зайти і на Гугл. І так – що таке блог? Дуже простими словами (а стаття буде написана в такому стилі повністю) – блог – це представлення себе (начастіше) або чогось-небудь в інтернеті. Ви напевно скажете – ну себе можна і на форумі і на сайті якомусь представити… І це теж правильно,   що блог, що форум, що ще-якась єрунда інтернетьська – це в загальних рисах одне і теж, але кожен зі своїми особливостями.

В чому ж особливість Блогу і для чого він потрібен?

По призначенню блоги бувають:

  • Персональний блог.
  • Спеціалізований або Професійний блог.
  • Іміджевий блог.
  • Блог для новин.
  • Нестандартний Блог.
  • і багато інших, суть ви вловили(надіюсь)…

Потрібно розглядати кожен вид конкретніше? Думаю це буде інформаційною перегрузкою. Це стільки тексту писати, а вам читати… Давайте я краще  викладу посилання на такі блоги, ви собі подивитесь, і. надіюсь вловите суть, що до чого.

І так:  –

Персональний блог: Мій блог 😉 , Блог Пузата, Блог Юльки… ну щось таке.. Схоже на якись щоденник? В прицнипі то так і є.

Спеціалізований або Професійний блог: Тут кілька слів – це блог, який може вести одна людина або група людей. Це блог якоїсь тематики тощо – Блог про дизайн, Блог про роболовлю … і т.д. і т.п. – Вїхали!

Іміджевий блог: скажу так – Ось чудовий західний копірайтер Міхель Фортін – відмінний приклад подібного блогу – http://www.michelfortin.com.  Він пише відмінні тексти, які продають, а за допомогою блогу розкручує своє ім’я. Його читачі і стають потім його клієнтами.

Блог для новин – це колектив авторів які пишуть, наприклад блог: “Все про чемпіонат 2012”, або наприклад http://www.iphones.ru/

Нестандартні блоги :В основному блоги створюються на движку WordPress (безкоштовні сервіси не рахую, оскільки на них можна лише потренуватися).   WordPress – дуже гнучкий в налаштуванні і на ньому можна створювати які завгодно види блогів. В інтернеті є блоги-магазини, фотоблоги, блоги-каталоги, блоги-щоденники і так далі, створені на даному движку. Пугугліть – подивіться..

Ну..думаю розібрались з тим.  Шось моя стаття затягнулась…
Давайте подумаємо, для чого ж сучасній людині блог?

Перше що спадає на думку – це для того, щоб ділитись своїми  думками з людьми – погодьтеся, це дуже зручний спосіб.  На блозі можна непогано заробляти – це дуже цікава тема. Хороший блог – хороший заробіток. Але про це пізніше… В принципі ведення блогу це особиста справа – хочунехочу.

Якщо блог цікавий, то автор заробляє персональний бренд, який позитивно може вплинути в діловому спілкуванні, при пошуку нової роботи.

Якщо ви фахівець в якійсь сфері, то ви можете вести свій блог і писати про свої професійні завдання і про те як ви з цими завданнями справляєтеся, тим самим роблячи рекламу собі, показуючи який ви компетентний в даних питаннях.  Якщо ви вчитель, то чом би не вести “блог вчителя” і ділитися своїм досвідом або знаходити ради більш дослідних.

Якщо ви юрист, то можна вести “блог юриста”, і якщо ви ще не закінчили ВУЗ, то можна стати вже відомим, до закінчення Вузу, даючи безкоштовні консультації, а посилання на ваш професійний блог в резюме це величезний плюс.

Якщо ви… Ну, вистачить.  Ідею вловили.

Стаття була корисна? А тут можна знайти дещо ще: