Нещодавно компанія «Яндекс» вирішила дати можливість своїм користувачам самим малювати схеми міст, смт і інших населених пунктів на супутникових знимках Яндекс.Карта. Так і з’явився сервіс «Народная карта».

На жаль, нерідко на картах можна зустріти які-небудь неточності або помилки: то будинок неправильно позначений або розташований, абоо взагалі окрему вулицю забули намалювати. Деколи ж відсутні і цілі міста(!). Як результат — обурення користувачів відносно неточності і неповноти карт. Щоб позбавити себе від питань, в Яндекс зробили «Народну карту».

«Народна карта» дозволяє користувачам самим наносити або змінювати різні об’єкти і їх позначення на картах Яндекса. Можна відзначати будівлі, населені пункти, лісопаркові зони, водоймища, річки, а також різні дороги — головне, щоб в Яндекса були супутникові знімки тієї місцевості, що ви вирішили «ушляхетнити». Але відомо, що серед нас вистачає  і веселих людей, і ідіотів (недобропорядних людей), тому всі введені користувачами дані модеріруются, а особливо активні і правильні картографи-ентузіасти самі можуть стати модераторами.

Надалі населені пункти,  якісно відмальовані, додаватимуться на основний сервіс Яндекс.Карт, адже заради цього проект і створювався. «Народна карта» зараз знаходиться в бета-тестуванні, а значить розвиватиметься і її функціонал зростатиме.

Варто відмітити, що в Google вже є готовий аналог — «Картограф Google» — з великим числом доступних для додавання об’єктів (наприклад, високовольтних ліній, велосипедних доріжок і надземних і підземних переходів) і можливістю відзначати будівлі за типом (ресторани, кінотеатри, школи, університети і т.д.).

З іншого боку, в Україні, не дивлячись на локалізований інтерфейс цей сервіс Google ніяк не рекламувався і призначені для користувача карти нашої неосяжної батьківщини зараз порожні. Ну що, чекаємо конкуренції?