Нещодавно читав одну статтю на блозі і, забувши що існують кнопки на клавіатурі, наприклад “Home” чи “Page Up”, в самому кінці мені захотілось повернутись до заголовку і я почав розминати  середню фалангу правої кінцівки, перевіряючи на міцність ролик своєї мишки… З подібною ситуацією стикається дуже багато людей.

Це перше що я не полюбив в блогах – довжелезні сторінки. Саме тому моя стаття про наступне – якщо у вас є блог на вордпресі і ви пишете довжелезну статтю, і хочете розбити її на сторінки – я дам вам пораду. Звичайно, я міг би думати як це реалізувати (в принципі тут нічого важкого), але дехто до цього вже додумався, я просто переклав туторіал, дякуючи своїм скромним знанням англійської мови і гугл-перекладача.

Отож, ЯК РОЗБИТИ СТАТТЮ НА СТОРІНКИ ?

 1. Так званий швидкий тег (quicktag).

  При написанні статті, там де потрібно робити розподіл  на нову сторінку, вставте тег <!–nextpage–>.  Навожу приклад редагування статті, яка ділиться на три сторінки:

 2. Редагувати шаблон.

  Безпосередньо в вбудованому редакторі Вордпресу ви знайдете файл single.php– це файл, який знаходиться в папці шаблону і відповідає за сторінку виведення статті. У ньому побтрібно знайти цикл, приблизно який виглядає так:

  [php]
  if (have_posts()) while (have_posts()) : the_post();
  the_title();
  the_content();
  wp_link_pages();
  endif;
  endwhile;
  [/php]

  Зверніть увагу на функцію wp_link_pages – вона виводить набір посилань на сторінки, які формуються на основі тегів <!-Nextpage-> в записі.
  Ось так буде виглядати стаття на основі вищезгаданого коду:

 3. Стилізація посилань на сторінки

  Як бачимо, ссилочки досить скромно виглядають. Не біда, можна їх прикрасити. Хто трошки знає Css, проблем не буде. Щоб додати стиль, наприклад, назвемо його “page-link” ,до функції  wp_link_pages потрібно прописати:

  [php]if (have_posts()) while (have_posts()) : the_post();

  the_title();

  the_content();

  wp_link_pages(array(
  ‘before’ => ‘<div class="page-link">’ . ‘Pages:’,
  ‘after’ => ‘</div>’
  ));

  endif;
  endwhile;[/php]

Ну а вже клас .page-link (можете назвати його інакше) стилізуємо відповідно в файлах css вашої теми.
Як приклад, стилізований список посилань на сторінки:

 

На цьому все!

Автор уроку – Ross Elliot .

Переклад з англ. на українську – Acsy ).

 


Для особисто витривалих читачів – просто класний кліп для настрою:

Сподобалась стаття?  Поділись нею з друзями (нижче посилання):